Firma tutvustus

Viljandi Aken ja UksAS Viljandi Aken ja Uks asutati 1990. aastal eesmärgiga hakata tootma ja turustama tööstuslikult valmistatud kõrgekvaliteedilisi aknaid ja uksi.

Ettevõte  on aastatega olnud pidevas positiivses muutumises, millest on arenenud Skandinaavia üks suuremaid akende ning uste tootjaid.

Alustades 1990. aastal 35 töötajaga, oleme käesoleval ajal Viljandimaa suurim tööandja, pakkudes tööd rohkem kui 700 inimesele. Lähtuvalt klientide soovidest ning turu nõudlusest on toodete valik pidevalt laienenud.

Ettevõttes on juurutatud ISO 9001 nõuetele vastav kvaliteedijuhtimissüsteem, mis annab meie klientidele suurema kindlustunde meiega suheldes, tagab toodangule kvaliteedi ning suurendab meie konkurentsivõimet turul.

1996. aastal alustasime akende süstemaatilise ekspordiga Skandinaaviamaadesse ning tänaseks eksporditakse ligi 90% toodangust.  Peamised eksporditurud on Rootsi, Norra, Soome ja Taani.

1998. aastal laiendati tootmist ning osteti juurde 11 300 m2 tootmispinda. Samal aastal valmis tootmishoone, milles hakati valmistama nii sise- kui välisuksi. Uksetehasesse osteti Baltimaade moodsaim värvimisliin, kus kasutatakse keskkonnasõbralikke vesipõhjalisi värve. Enamus uste- ja akende valmistamiseks vajalikest  komponentidest ostetakse sisse tuntud Soome ning Rootsi tootjatelt.

2004. ostis AS Viljandi Aken ja Uks tootmiskompleksi Võrumaal, mis kujundati ümber komponenditehaseks, kus valmistatakse oluline osa ettevõtte tootmisele vajalikest pooltoodetest.

Seoses turu nõudluse ning tootmismahtude suurenemisega soetati täiendav tootmiskompleks Viljandis ning lisaks hakati 2012. aastal ette valmistama uue tehase ehitust. 2013. aastal valmis projektukse tootmishoone, mis võimaldab pakkuda paindlikke lahendusi erinevate ehitusobjektide tarbeks nii Balti riikides kui ka Skandinaaviamaades.

Oleme aja jooksul investeerinud kaasaegsetesse automaatliinidesse ja seadmetesse, et pakkuda oma klientidele toodangut, mis vastaks tänapäeva standarditele ning kvaliteedinõuetele.