Tootmisvõimsuse kasvatamine ja seadmepargi suurendamine olemasolevale tootmispinnale ei olnud enam võimalik ning aastal 2021 tehti algust laiendamistöödega.
Käesoleval hetkel saab öelda, et juurdeehituse projekt Raua tänaval on graafikus ning välitöödega jõutakse ühele poole hiljemalt aprilli lõpuks. Ehitustööde teostajaks peatöövõtjana on Tartu osaühing Embach Ehitus.
Uksetehase laiendamistöödega jõutakse ühele poole siiski järgmise kahe aasta jooksul, mis annab võimaluse kahekordistada nii sise- kui välisuste tootmise võimsuse. Tootmispinda tuleb eri etappide tulemusena juurde 7400 ruutmeetrit.
28.01.2022 selgus Viljandi linna tänavune elutöö preemia kandidaat, kelleks valiti Viljandi suurima eraettevõtja AS Viljandi Aken ja Uks osanik Paavo Lampinen. Viljandi linna elutöö preemia määratakse tunnustusena füüsilisele isikule, kelle tegevus on positiivselt mõjutanud Viljandi linna arengut ja mainet.
Lapimaalt pärit ja ooperit armastav soomlane on pikalt elanud Viljandis. Ennem Viljandisse tulekut oli ta Soome suurima uksetehase tegevjuht, kus tekkisid tal kontaktid Viljandi akna- ja uksetehasega ning lõpuks tuli ta Mulgimaale tehast juhtima. Paavo M. J. Lampinen on pälvinud ka aastal 2013 president Toomas Hendrik Ilveselt Valgetähe IV klassi teenetemärgi, Õisu mõisa taastamise eestvedajana.
Mitte kunagi ei ole „viimase miili“ teenus olnud nii lähedal kui nüüd – sinu KODUS. Selle teenuse teeks võimalikuks COLD-CAB. CAB sisaldab endas tavakülma, sügavkülma ja pakiriiulit. Toidu või pakki tellimisel lisage tellimusele CAB-i juurdepääsu kood. Kuller avab selle koodiga ukse ja paneb sisse tellitud kauba. Voilà!
COLD-CAB on välisukse kõrvale paigaldatav innovatiivne toode – kullerteenusega toit ning kaup otse koju.
Viljandi Aken ja Uks paigaldas tootmishoonesse automaatse aktiivsöel põhineva ventilatsioonilahenduse, mis aitab ettevõttel tõsta tootlikkust, täites samal ajal keskkonnanorme ning hoides tööstust ümbritseva õhu varasemast 85% võrra puhtamana. Testimisel saavutati õhupuhtuse näitajaks koguni 99,8%.
„Keskkonnamõju vähendamiseks alustasime tootmises esimesena saaste hajumistingimuste parandamisega ning otsisime alternatiive kasutuses olnud kemikaalidele, arvestades lõpptoodangu kvaliteedi säilimist,” selgitas Viljandi Aken ja Uks arendusprojektide juht Veiko Põldsaar
Antud tehnoloogia on Eestis üsna uudne. Viljandi Akna ja Ukse projekt on hea näide hoolikalt läbimõeldud kombinatsioonist, kus lahendus toetab nii keskkonnasõbralikkuse kui ka ettevõtte arengu aspekti
Põhjuseks, miks sel aastal sai ühe viiest regionaalarengu auhinnast Viljandi Aken ja Uks, nimetati Stenbocki majast saadetud pressiteates, et nimetatud ettevõte on pikaajaline maakonna suurim maksumaksja ja tööandja, kes suutis edukalt tegevust jätkata ka 2020. aasta pandeemia ajal ning isegi inimesi tööle võtta. Ettevõtte ühe osaniku Paavo Juhani Lampineni sõnul on kriisi ajal tõepoolest inimesi kõvasti juurde palgatud. «Ma numbrit ei oskagi praegu öelda, aga umbes 100 ja enamik neist Viljandisse,» ütles Lampinen.
Osaniku sõnul on tunnustus alati meeldiv ja seda nii riigi kui ka linna poolt. «Me austame neid auhindu kõrgelt, sest see on meie tehtud töö kohta ametlik märgis, et meie firma on osa Eestist ja Eesti ühiskonnast,» rääkis ta.
«Kõigil auhinna saajatel on palju ühist: oskus mõelda kastist väljas, julgus võtta initsiatiiv ning võime sütitada oma sisemise põlemisega kogukondi kaasa tulema,» ütles peaminister Kaja Kallas pressiteate vahendusel. «Teie ideede ja töö tulemusel on sündinud ettevõtmised, mis tugevdavad kohalikku majandust ja eluolu ning olete näidanud, et kui on tahtmist ja ettevõtlikkust, siis on kõik võimalik.»
Riigihalduse minister Jaak Aab tõdes, et inimesed, kel on indu ja tahtmist kodukohas tegutseda ning teha seda nii, et ettevõetust kogukonnale ja piirkonnale kasu tõuseb, on Eesti jätkusuutliku regionaalarengu tegelikud kangelased. «Esitatud ankeetide arvust ja sisust näeb, et meil leidub uskumatult palju tublisid ning ettevõtlikke inimesi, tänu kellele on Eestimaal ellu kutsutud palju edasiviivaid algatusi,» tõdes minister.
Paavo Juhani Lampineni kinnitusel läheb Aknal ja Uksel hoolimata koroonaajast hästi ning möödunud aastal valmis Raua tänaval ka ettevõtte logistikakeskus. «See on väärtuslik ning andis meile ja meie klientidele uusi võimalusi,» ütles Lampinen. Ta nentis, et kui tavaliselt võib suurprojektide ja investeeringutega ette tulla takistusi, siis logistikakeskusega läks kõik hõlpsalt. «Viljandi inimestega ei ole siiamaani olnud ei suuremaid ega väiksemaid probleeme. Logistikakeskus hakkas sujuvalt tööle,» ütles ta.
Samuti tõdes Lampinen, et ka nemad tunnetavad kasvu ehitusmaterjalide turul, ent selle tagant paistab ka murepilvi. «Murepilved tulenevad sellest, et toormaterjali hinnad on hakanud ettearvamatu kiirusega üles minema. Samuti on puudujääk mõnede kindlate materjalide seas, millel on väga pikk tarneaeg.»
Lampineni sõnul on praegu suudetud küll kliendid ära teenindada, kuid selleks on pidanud firma otsima ka uusi tarnijaid toormaterjali saamiseks. «Siiani oleme suutnud kõik materjalid hankida, kuid näeme, et tulevikus on teatud tüüpide materjalidega risk olemas.»
Meil on heameel teatada, et Viljandi Aken ja Uks osaleb Nurgakivi saates tutvustamaks meie kõige uuemaid tooteid, et ikka hoida teid kursis uuendustega.
Viimaks on saanud valmis meie uus laohoone, mis on mõeldud valmistoodangu ja tootmiskomponentide ladustamiseks. Oleme juba ammu unistanud suuremast laopinnast kuna tänaste tootmismahtude juures on jäänud vanad laopinnad liiga väikeseks. Samas ennem uue laohoone valmimist olime sunnitud lisaks oma tootmises olevale vabale laopinnale rentima Viljandis erinevaid laopindu, et saaksime ladustada valmistoodangut.
Kokku tootmispinda hetkel 51 600 m².
Hetkel on lisaks uuele laohoonele plaanis laiendada siseukse tootmist, mille maht on aastatega kordades kasvanud.