Otsi veebist

Generic filters
Exact matches only
29 / 06 / 2021

AS Viljandi Aken ja Uks sai regionaal auhinna

Põhjuseks, miks sel aastal sai ühe viiest regionaalarengu auhinnast Viljandi Aken ja Uks, nimetati Stenbocki majast saadetud pressiteates, et nimetatud ettevõte on pikaajaline maakonna suurim maksumaksja ja tööandja, kes suutis edukalt tegevust jätkata ka 2020. aasta pandeemia ajal ning isegi inimesi tööle võtta. Ettevõtte ühe osaniku Paavo Juhani Lampineni sõnul on kriisi ajal tõepoolest inimesi kõvasti juurde palgatud. «Ma numbrit ei oskagi praegu öelda, aga umbes 100 ja enamik neist Viljandisse,» ütles Lampinen.

Osaniku sõnul on tunnustus alati meeldiv ja seda nii riigi kui ka linna poolt. «Me austame neid auhindu kõrgelt, sest see on meie tehtud töö kohta ametlik märgis, et meie firma on osa Eestist ja Eesti ühiskonnast,» rääkis ta.

«Kõigil auhinna saajatel on palju ühist: oskus mõelda kastist väljas, julgus võtta initsiatiiv ning võime sütitada oma sisemise põlemisega kogukondi kaasa tulema,» ütles peaminister Kaja Kallas pressiteate vahendusel. «Teie ideede ja töö tulemusel on sündinud ettevõtmised, mis tugevdavad kohalikku majandust ja eluolu ning olete näidanud, et kui on tahtmist ja ettevõtlikkust, siis on kõik võimalik.»

Riigihalduse minister Jaak Aab tõdes, et inimesed, kel on indu ja tahtmist kodukohas tegutseda ning teha seda nii, et ettevõetust kogukonnale ja piirkonnale kasu tõuseb, on Eesti jätkusuutliku regionaalarengu tegelikud kangelased. «Esitatud ankeetide arvust ja sisust näeb, et meil leidub uskumatult palju tublisid ning ettevõtlikke inimesi, tänu kellele on Eestimaal ellu kutsutud palju edasiviivaid algatusi,» tõdes minister.

Paavo Juhani Lampineni kinnitusel läheb Aknal ja Uksel hoolimata koroonaajast hästi ning möödunud aastal valmis Raua tänaval ka ettevõtte logistikakeskus. «See on väärtuslik ning andis meile ja meie klientidele uusi võimalusi,» ütles Lampinen. Ta nentis, et kui tavaliselt võib suurprojektide ja investeeringutega ette tulla takistusi, siis logistikakeskusega läks kõik hõlpsalt. «Viljandi inimestega ei ole siiamaani olnud ei suuremaid ega väiksemaid probleeme. Logistikakeskus hakkas sujuvalt tööle,» ütles ta.

Samuti tõdes Lampinen, et ka nemad tunnetavad kasvu ehitusmaterjalide turul, ent selle tagant paistab ka murepilvi. «Murepilved tulenevad sellest, et toormaterjali hinnad on hakanud ettearvamatu kiirusega üles minema. Samuti on puudujääk mõnede kindlate materjalide seas, millel on väga pikk tarneaeg.»

Lampineni sõnul on praegu suudetud küll kliendid ära teenindada, kuid selleks on pidanud firma otsima ka ­uusi tarnijaid toormaterjali saamiseks. «Siiani oleme suutnud kõik materjalid hankida, kuid näeme, et tulevikus on teatud tüüpide materjalidega risk olemas.»

Reporter Tarvo Madsen, Sakala
Oleme taas Nurgakivi saates
Uksetehase tootmine kahekordistub
Elutöö preemia pälvis Paavo Lampinen
LAE ROHKEM